orred5

Din-fangst.dk Kystcup 12 -13

Konkurrencedage:

Søndag d. 18. November
Søndag d. 2. december 2012
Søndag d. 16. december 2012
Søndag d. 6. januar 2013

 

4. afdeling

Søndag d. 6. januar 2013

 

 

Ved 4. afdeling af Kystcuppen 12 -13 endte deltagerantallet på 99.
Det er langt over forventet da arrangementet blev startet for 4 år siden.
Din-fangst.dk takker alle der har været med til at gøre de fire søndage til en hyggelig og kammeratlig oplevelse og som har været med til at at vi sammen har fået taget hul på en ny havørredsæson i samhørighed.

 

 

 

At fiskeriet har været usædvanligt godt har så ikke gjort det ringere at komme til opvejning.
Der er nok aldrig før set så mange lystfiskerfangede blankfisk på en gang her på øen.
I alt blev der indbragt 195 blankfisk over de fire konkurrencedage.
Første afdeling med hele 69 blanke fisk på stativet. I anden og tredie afdeling blev det til henholdsvis 38 og 35 af de blanke, og i fjerde afdeling blev det så til 53 stk sølvtøj.

 

 

 

Fjerde afdeling blev afviklet i en let nordvestlig vind, mild temperatur for årstiden og med en dyne af tåge over øen.

 

 

 

Denne dag drejede det sig i udpræget grad om at være på det rigtige sted på det rigtige tidspunkt.
De 53 fisk de 99 deltagere indbragte var fordelt på 25 fangere.
4 mand havde 5 fisk, og flere havde 2 eller 3.

 

 

 

 

Dagens største fisk indleverede Per Bugge.
Med en flot overspringer på 2.42 kg blev Per vinder af dagens pulje, der med de 99 deltagere var kommet op på gavekort 2475 kr.
Så det har været en god kystcup for Per, der jo også vandt 1. afdeling.

 

 

 

 

 

Som afslutning på Kystcup blev der trukket lod blandt alle de indvejede fisk fra alle fire afdelinger.
De 195 lodder kom i hatten, og der blev fundet en ung mand blandt publikum der trak den heldigste fisker, der med 99 tilmeldte fiskere stod til at vinde gavekortet der så var oppe på 9900 kr.

 

 

 

 

Heldigste fisker blev Hans Erik Jensen.
Med lod nr 80 blev det Hans Eriks fisk på 1.36 kg og 51 cm fanget i 2. afdeling, der udløste gavekortet på 9900 kr.
Desværre havde han på dagen valgt at blive hjemme under dynen, ramt af den influenza der hærgede over landet.
Et stort tillykke og god bedring til Hans Erik.

 

 

 

3. afdeling

Søndag d. 16. december 2012

 

 

Morgenen til kystcuppens 3. afdeling var hyldet ind i en tæt tåge; Efter en uge med sne og frost indtraf tø, så dagen var den første i perioden med plus på termometeret.

 

 

 

Vinden der i en periode havde været hård fra nordlige og østlige retninger var aftaget til en jævn sydøstlig vind. Med tunge gamle dønninger på nord og østkysten, fin bevægelse i vandet på sydkysten og ren idyl på vestkysten var der lagt op til en interessant fiskedag med fiskeri for enhver smag.

 

 

 

Med 3. afdeling var der 93 tilmeldte fiskere. 19 af dem indleverede tilsammen 35 fisk. Knap så mange som i forrige afdeling, men til gengæld en større andel overspringere. De tre største fisk var på over 3 kg og de tre næste var over 2 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Den største af de blanke havørreder blev fanget af Kenn Otto Nielsen fra Hasle.

Den blev fanget om morgenen på vestkysten og viste en vægt på 3.92 kg og med en længde på 71 cm.

 

 

Med denne fine fisk scorede Kenn Otto dagens pulje; gavekort på 2325 kr.

 

 

 

Med dagens 35 fisk er der nu 142 lodder i hatten til den afsluttende lodtrækning blandt alle indvejede fisk om puljen der nu er oppe på gavekort 9300 kr,

 

 

Man kan stadig tilmelde sig kystcuppen og deltage i den sidste afdeling. Dagspuljen stiger med 25 kr og lodtrækningspuljen stiger med 100 kr for hver ny deltager.

 

 

 

 

2. afdeling

Søndag d. 2. december 2012

 

Kystcuppens 2. afdeling afvikledes i en jævn sydlig vind med drivende grå skyer i en periode med faldende temperatur der gav let nattefrost udsatte steder.

 

Fiskeriet var fortsat godt, om end ikke helt så hektisk som i første afdeling. Men den slags fiskeri er der, heldigvis kan man sige, langt i mellem.

 

38 fisk blev der indvejet.
5 af dem over 2 kg. Med de faldende temperaturer stiger andelen af overspringere. Med den nattefrost prognoserne taler om skulle der være gode chancer for flere af dem til næste afdeling af kystcuppen.

 

Fangsterne var stort set delt ligeligt mellem vest og sydkysten, kun 4 fisk fra østkysten sneg sig med.
Med det koldere vand havde flere fundet bombardaen frem. En fjerdedel af fangsterne blev taget ved bombarda-fiskeri

 

Antallet af deltagere var kommet op på 91 til 2. afdeling.
Det gav en pulje på gavekort 2275 kr til dagens største fisk.

 

John Munch blev vinder af dagens pulje.
Det blev han med en flot overspringer med skæl så løse at den ved indvejningen kun havde halvdelen af sin skælpragt i behold.

 

2.84 kg og 62 cm, målene på Johns vinderfisk taler for sig selv. Det var fuldfede overspringere der blev indleveret til opvejning.

 

Der blev kamp på marginalerne da John blev kåret som dagens vinder.
John Jarnskor indvejede en fisk på 2.78 kg og Dunja Hansen indvejede en på 2.72 kg.

 

Med dagens 38 fisk er der nu 107 lodder hatten til den afsluttende lodtrækning blandt alle indvejede fisk.
Med 3 tilmeldinger siden 1. afdeling er den pulje nu på gavekort 9100 kr.

 

Man kan stadig tilmelde sig kystcuppen og deltage i de to sidste afdelinger. Dagspuljen stiger med 25 kr og lodtrækningspuljen stiger med 100 kr for hver ny deltager.

 

 

 

 

1. afd

Søndag d. 18. november 2012

 

Første afdeling af Kystcup afvikledes i ideelt vejr. Mildt og mørkt i gråt efterår med en jævn sydvestlig vind.

 

Hele 88 mand var tilmeldt ved første afdeling.
Det fik dagens pulje op på et gavekort på 2200 kr til største fisk.

 

Og fisk blev der fanget mange af.
Kysterne vrimler for øjeblikket med små blankfisk. Mange dog stadig lige under mindstemålet.

 

Men de heldige oplever fantastisk fornøjeligt fiskeri når man er heldig at løbe på flokkene.

 

Så der blev indvejet 69 fisk, langt over hvad der ellers er indvejet ved de foregående kystcupper.

 

Det er så værd at notere, at trods flere mødte frem med et bundt fisk, er der selv på en rigtig god dag stadig under én fisk pr. mand. Fisk, hvor de fleste var under 1 kg.En god fiskedag der lover godt for fiskeriet de kommende måneder.
Og snart må temperaturen komme ned hvor også de store overspringere bliver til at få i tale.
Dem kom der et par stykke af her ved 1. afdeling.Den største af dem blev fanget af Per Bugge, der dermed scorede årets kystcups første pulje; gavekort på 2200 kr.

 

Der blev indvejet 69 fisk der hver udgør et lod ved den afsluttende lodtrækning blandt alle indvejede fisk efter 4. afdelig.

 

Der er 3 af de indvejede fisk der ikke er afleveret til lodtrækning og registrering. Vedkommende bedes indlevere kortene i butikken, ellers deltager de ikke i lodtrækningen.

 

Man kan stadig tilmelde sig kystcuppen og deltage i de resterende afdelinger.

 

 

 

Deltagerliste 12 -13

Tilmeldte deltagere Kystcup 12 -13. Opdateret 5. januar:

1 Tom Due Hansen Rønne
2 Per Clausen Rønne
3 Jens Kruse Rønne
4 Jørn-Ole Sonne Rønne
5 Kenneth Andersen Nexø
6 Dunja Hansen Åkirkeby
7 Torben Pindfisker Hansen Åkirkeby
8 Gert Johansen Rønne
9 Kasper Johansen Rønne
10 Ove Andersen Nexø
11 Finn Folkjær Sose
12 Kasper Nørregaard Hasle
13 Max Weinreich Petersen Hasle
14 Torben H. Petersen Rønne
15 Bjarke Borup Snogebæk
16 Kim Holm Nexø
17 Daniel Johansen Rønne
18 Stig Peberholm Gudhjem
19 Ulla Peberholm Gudhjem
20 Jesper Kristoffersen Allinge
21 Jørgen Soldalen Hasle
22 John Munch Rønne
23 Steen Folkjær Rønne
24 Jesper Almeborg Rønne
25 Bo Frandsen Rønne
26 Tommy Mertz Nyker
27 Jesper Schiøtt Sorthat
28 Balka Peter Jensen Rønne
29 Johnny Flatov Pedsker
30 Carina Maricke Pedsker
31 Johnny Mertz Nylars
32 Per Bugge Åkirkeby
33 Emil Schønemann Åkirkeby
34 Tonny Nilson Hasle
35 Knud Falandysz Rønne
36 Jørn Ole Nielsen Rønne
37 Kenn Otto Nielsen Hasle
38 Jørn Thyge-Nielsen Årsballe
39 Egon Jacobsen Rønne
40 Jean Madvig Hasle
41 Henrik Skytt Rønne
42 Simon Jensen Tejn
43 Thomas Hansen Nexø
44 Poul Munch Rønne
45 Hans Erik Jensen Rønne
46 Brian Andersen Nexø
47 Jens Peter Hansen Rønne
48 Simon Rømer Hasle
49 Bent Skytt Rønne
50 Halil Durakovic Rønne
51 Torben Hansen Nexø
52 Bob Hampe Rutsker
53 Ulrik Hampe Hasle
54 Simon Christiansen Rønne
55 Kenn Birchvig Nielsen Rønne
56 Jimmi Christiansen Rønne
57 Marck Holm Rønne
58 Bjarke Bendtsen Rønne
59 Lars-Erik Jensen Pedersker
60 Torben Olsen Åkirkeby
61 Frank Madsen Allinge
62 Bent Kraft Sandvig
63 Kenn D Jensen Lobbæk
64 Tim Thyge-Nielsen Østerlars
65 Peter Qvist Rønne
66 Jesper Hansen Nyker
67 Andreas Kofod Rønne
68 Kim Skovgaard Rønne
69 Bent Marcker Rønne
70 Lars Hüttel Rønne
71 Søren Jensen Østermarie
72 Ole Worm Rønne
73 Finn Nielsen Nyker
74 Mogens Kristoffersen Rønne
75 Kasper Kromand Persson Nexø
76 Steffen Sørensen Årsballe
77 John Jarnskor Åkirkeby
78 Kim Larsen Hasle
79 Peter Hampe Rønne
80 Mads Hampe Rønne
81 Flemming Hansen Nylars
82 Flemming Kofod Rønne
83 Jacob Svendsen Rønne
84 Anders Schou Jensen Arnager
85 Thomas Paulsen Rønne
86 Thomas Karlsen Østermarie
87 Henning Schjødt Jægerspris
88 Asker Schjødt Jægerspris
89 Bent Ernst Nielsen Rønne
90 Torben Møller Pedersen Nexø
91 Tim Mogensen Østermarie
92 Jack Jensen Rønne
93 Karsten Mauritzen Hasle
94 Brian Jensen Rønne
95 Ulla Pedersen Rønne
96 Henning Dahl Rønne
97 Kasper Sørensen Rønne
98 Sven Sparholt Åkirkeby
99 Jan Damkilde Rønne

Endelige puljer:
(Opdateret 5. januar)


-Største havørred pr afdeling:
Gavekort 2475 kr


-Afsluttende lodtrækning blandt alle indvejede fisk:
Gavekort 9900 kr

Resultater 12 -13

4. afdeling 6. januar 2013

  Navn By Kg Cm Agn Kyst Tidspunkt
143 Flemming Hansen Nylars 1,22 51 Blink Vestkysten Formiddag
144 Karsten Mauritzen Hasle 0,96 45 Blink Vestkysten Formiddag
145 Karsten Mauritzen Hasle 0,96 46 Blink Sydkysten Eftermiddag
146 Jesper Hansen Nyker 0,64 43 Blink Sydkysten Formiddag
147 Jesper Hansen Nyker 0,8 46 Blink Sydkysten Formiddag
148 Lars-Erik Jensen Pedersker 0,94 46 Blink Sydkysten Morgen
149 Lars-Erik Jensen Pedersker 0,72 43 Blink Sydkysten Morgen
150 Lars-Erik Jensen Pedersker 0,58 41 Blink Sydkysten Morgen
151 Lars-Erik Jensen Pedersker 0,76 45 Blink Sydkysten Morgen
152 Lars-Erik Jensen Pedersker 0,96 47 Blink Sydkysten Middag
153 Bent Ernst Nielsen Rønne 0,86 46 Blink Sydkysten Eftermiddag
154 Bent Ernst Nielsen Rønne 0,58 41 Blink Sydkysten Eftermiddag
155 Bent Ernst Nielsen Rønne 0,92 48 Blink Sydkysten Eftermiddag
156 Bent Ernst Nielsen Rønne 0,72 43 Blink Sydkysten Eftermiddag
157 Bent Ernst Nielsen Rønne 0,72 42 Blink Sydkysten Eftermiddag
158 Emil Schønemann Åkirkeby 0,8 45 Blink Sydkysten Middag
159 Tom Due Hansen Rønne 0,62 45 Blink Sydkysten Formiddag
160 John Jarnskor Åkirkeby 1,28 49 Blink Sydkysten Formiddag
161 John Jarnskor Åkirkeby 0,7 42 Blink Sydkysten Formiddag
162 John Jarnskor Åkirkeby 2,06 56 Blink Sydkysten Formiddag
163 Finn Folkjær Åkirkeby 0,8 45 Blink Sydkysten Formiddag
164 Finn Folkjær Åkirkeby 0,86 46 Blink Sydkysten Formiddag
165 Finn Folkjær Åkirkeby 2 60 Blink Sydkysten Formiddag
166 Kenn Otto Nielsen Hasle 0,72 46 Blink Vestkysten Middag
167 Kenn Otto Nielsen Hasle 0,68 43 Blink Vestkysten Eftermiddag
168 Jean Madvig Hasle 1,05 48 Blink Vestkysten Formiddag
169 Jean Madvig Hasle 1,96 60 Blink Vestkysten Formiddag
170 Kim Larsen Hasle 0,96 47 Blink Vestkysten Formiddag
171 Brian Andersen Nexø 0,86 47 Blink Sydkysten Eftermiddag
172 Kasper Nørregaard Hasle 0,68 45 Blink Vestkysten Eftermiddag
173 Kasper Nørregaard Hasle 0,82 47 Blink Vestkysten Eftermiddag
174 Kasper Nørregaard Hasle 0,88 44 Blink Vestkysten Eftermiddag
175 Kasper Nørregaard Hasle 0,84 45 Blink Vestkysten Eftermiddag
176 Kasper Nørregaard Hasle 0,56 43 Blink Vestkysten Eftermiddag
177 Bjarke Borup Snogebæk 0,62 42 Bombarda Østkysten Morgen
178 Bjarke Borup Snogebæk 0,92 49 Bombarda Østkysten Middag
179 Brian Jensen Rønne 0,8 47 Blink Vestkysten Eftermiddag
180 Ulla Pedersen Rønne 0,66 44 Blink Vestkysten Eftermiddag
181 Henning Dahl Rønne 0,54 41 Blink Sydkysten Morgen
182 Henning Dahl Rønne 0,8 45 Blink Sydkysten Formiddag
183 Henning Dahl Rønne 0,84 47 Blink Sydkysten Formiddag
184 Henning Dahl Rønne 0,78 45 Blink Sydkysten Eftermiddag
185 Henning Dahl Rønne 0,6 41 Blink Sydkysten Eftermiddag
186 Torben Hansen Nexø 0,9 48 Blink Nordkysten Eftermiddag
187 Torben H. Petersen Rønne 1,36 49 Blink Nordkysten Formiddag
188 Halil Durakovic Rønne 1,06 47 Blink Vestkysten Formiddag
189 Jørn Thyge-Nielsen Rønne 0,82 46 Blink Vestkysten Eftermiddag
190 Max W. Petersen Hasle 1,16 51 Blink Nordkysten Morgen
191 Henrik Skytt Rønne 0,54 42 Blink Vestkysten Formiddag
192 Henrik Skytt Rønne 0,74 43 Blink Vestkysten Formiddag
193 Henrik Skytt Rønne 1,08 50 Blink Vestkysten Formiddag
194 Per Bugge Åkirkeby 0,74 43 Blink Vestkysten Eftermiddag
195 Per Bugge Åkirkeby 2,42 63 Blink Vestkysten Formiddag

3. afdeling 16. december 2012

  Navn By Kg Cm Agn Kyst Tidspunkt
108 Ulla Peberholm Gudhjem 0,72 44 Blink Sydkysten Middag
109 Jesper Hansen Nyker 1,28 51 Blink Sydkysten Morgen
110 Jesper Hansen Nyker 1,1 48 Blink Sydkysten Morgen
111 Jesper Hansen Nexø 1,5 55 Blink Sydkysten Middag
112 Johnny Flatov Pedersker 0,82 46 Blink Sydkysten Formiddag
113 Johnny Flatov Pedersker 0,64 44 Blink Sydkysten Formiddag
114 Søren Jensen Østermarie 0,7 43 Blink Sydkysten Formiddag
115 Søren Jensen Østermarie 0,68 43 Blink Sydkysten Formiddag
116 Søren Jensen Østermarie 0,68 43 Blink Sydkysten Middag
117 Brian Andersen Nexø 0,7 45 Blink Østkysten Middag
118 Brian Andersen Nexø 2,58 62 Blink Østkysten Middag
119 Torben Pindfisker Hansen Åkirkeby 2,32 60 Blink Vestkysten Formiddag
120 Tom Due Hansen Rønne 0,9 47 Blink Sydkysten Formiddag
121 John Jarnskor Åkirkeby 0,74 45 Blink Sydkysten Formiddag
122 Jack Jensen Rønne 0,68 45 Bombarda Sydkysten Eftermiddag
123 Karsten Mauritzen Hasle 0,9 50 Blink Sydkysten Eftermiddag
124 Karsten Mauritzen Hasle 0,62 43 Blink Sydkysten Eftermiddag
125 Karsten Mauritzen Hasle 1,28 54 Blink Sydkysten Morgen
126 Finn Nielsen Nyker 0,74 45 Blink Vestkysten Formiddag
127 Finn Nielsen Nyker 0,92 45 Blink Vestkysten Formiddag
128 Finn Nielsen Nyker 0,64 43 Blink Vestkysten Formiddag
129 Ulrik Hampe Rønne 0,76 45 Blink Sydkysten Formiddag
130 Jimmi Christiansen Rønne 1 50 Blink Vestkysten Eftermiddag
131 Kim Holm Nexø 0,86 44 Blink Sydkysten Middag
132 Jørgen Soldalen Rutsker 0,92 47 Blink Nordkysten Middag
133 Jørgen Soldalen Rutsker 2,2 59 Blink Nordkysten Middag
134 Jørgen Soldalen Rutsker 3,26 65 Blink Nordkysten Middag
135 Torben Hansen Nexø 0,98 46 Blink Sydkysten Formiddag
136 Jean Madvig Hasle 3,34 66 Blink Vestkysten Morgen
137 Jean Madvig Hasle 1,16 50 Blink Vestkysten Morgen
138 Jean Madvig Hasle 1,12 49 Blink Vestkysten Morgen
139 Kenn Otto Nielsen Hasle 1,32 48 Blink Vestkysten Morgen
140 Kenn Otto Nielsen Hasle 0,74 43 Blink Vestkysten Morgen
141 Kenn Otto Nielsen Hasle 3,92 71 Blink Vestkysten Morgen
142 Egon Jacobsen Rønne 0,74 45 Wobler Østkysten Eftermiddag

2. afdeling 2. december 2012

  Navn By Kg Cm Agn Kyst Tidspunkt
70 Tommy Mertz Nyker 0,72 44 Bombarda Østkysten Morgen
71 Tommy Mertz Nyker 0,76 42 Bombarda Østkysten Middag
72 Tommy Mertz Nyker 0,72 42 Bombarda Østkysten Eftermiddag
73 Jesper Kristoffersen Allinge 0,88 42 Bombarda Sydkysten Morgen
74 Simon Jensen Tejn 0,92 44 Wobler Sydkysten Middag
75 John Munch Rønne 0,64 41 Blink Sydkysten Formiddag
76 John Munch Rønne 2,84 62 Blink Sydkysten Formiddag
77 Peter Qvist Rønne 1,26 49 Blink Vestkysten Middag
78 Tonny Nilson Hasle 1,45 52 Blink Sydkysten Middag
79 Hans Erik Jensen Rønne 0.82 43 Blink Sydkysten Morgen
80 Hans Erik Jensen Rønne 1,36 51 Blink Sydkysten Eftermiddag
81 Kim Skovgaard Rønne 0,56 41 Bombarda Sydkysten Middag
82 Daniel Johansen Rønne 1,8 55 Blink Sydkysten Formiddag
83 Daniel Johansen Rønne 2,08 59 Blink Sydkysten Formiddag
84 Daniel Johansen Rønne 1,62 53 Blink Vestkysten Eftermiddag
85 Torben Pindfisker Hansen Åkirkeby 0,7 42 Blink Vestkysten Morgen
86 Torben Pindfisker Hansen Åkirkeby 0,82 42 Blink Vestkysten Morgen
87 Torben Pindfisker Hansen Åkirkeby 1,66 55 Blink Vestkysten Formiddag
88 Dunja Hansen Åkirkeby 2,72 65 Blink Vestkysten Formiddag
89 Kasper Nørregaard Hasle 1,36 50 Blink Sydkysten Formiddag
90 Ole Worm Rønne 1,1 47 Blink Sydkysten Aften
91 Ole Worm Rønne 0,6 40 Blink Sydkysten Aften
92 Torben H. Petersen Rønne 1,8 55 Blink Sydkysten Formiddag
93 Torben H. Petersen Rønne 0,88 44 Blink Sydkysten Formiddag
94 Jens Kruse Rønne 1,1 46 Bombarda Sydkysten Formiddag
95 John Jarnskor Åkirkeby 2,78 62 Bombarda Sydkysten Formiddag
96 John Jarnskor Åkirkeby 1,64 54 Bombarda Sydkysten Formiddag
97 Egon Jacobsen Rønne 0,8 42 Blink Østkysten Morgen
98 Egon Jacobsen Rønne 2 56 Blink Østkysten Middag
99 Kenn Otto Nielsen Hasle 1,22 47 Blink Vestkysten Formiddag
100 Kenn Otto Nielsen Hasle 1,08 45 Blink Vestkysten Eftermiddag
101 Jean Madvig Hasle 2,14 58 Blink Vestkysten Eftermiddag
102 Torben Hansen Nexø 0,92 45 Blink Sydkysten Formiddag
103 Halil Durakovic Rønne 2 56 Blink Vestkysten Eftermiddag
104 Mogens Kristoffersen Rønne 0,76 42 Bombarda Vestkysten Middag
105 Jens Peter Hansen Rønne 2,4 60 Blink Vestkysten Formiddag
106 Per Bugge Åkirkeby 0,74 42 Blink Sydkysten Eftermiddag
107 Per Bugge Åkirkeby 0,84 42 Blink Sydkysten Eftermiddag

1. afdeling 18. november 2012

  Navn By Kg Cm Agn Kyst Tidspunkt
1 Torben H. Petersen Rønne 3,5 66 Blink Østkysten Morgen
2 John Munch Rønne 0,76 42 Blink Sydkysten Formiddag
3 John Munch Rønne 0,67 43 Blink Sydkysten Formiddag
4 John Munch Rønne 0,88 45 Blink Sydkysten Formiddag
5 John Munch Rønne 1,9 56 Blink Sydkysten Formiddag
6 Tommy Mertz Nyker 0,8 44 Blink Sydkysten Middag
7 Kenn D Jensen Lobbæk 1,1 46 Blink Sydkysten Formiddag
8 Kenn D Jensen Lobbæk 0,9 45 Blink Sydkysten Formiddag
9 Per Clausen Rønne 0,78 44 Blink Sydkysten Formiddag
10 Emil Schønemann Åkirkeby 1,2 50 Blink Vestkysten Formiddag
11 Emil Schønemann Åkirkeby 0,68 42 Blink Sydkysten Middag
12 Emil Schønemann Åkirkeby 0,8 41 Blink Vestkysten Formiddag
13 Simon Christiansen Rønne 0,8 42 Blink Sydkysten Middag
14 Simon Christiansen Rønne 1,32 50 Blink Sydkysten Eftermiddag
15 Kasper Kromand Persson Nexø 0,72 42 Blink Sydkysten Middag
16 Finn Folkjær Sose 1,4 53 Blink Vestkysten Formiddag
17 Kenn Otto Nielsen Hasle 0,64 40 Blink Vestkysten Morgen
18 Kenn Otto Nielsen Hasle 0,94 43 Blink Vestkysten Morgen
19 Kenn Otto Nielsen Hasle 0,76 42 Blink Vestkysten Middag
20 Kenn Otto Nielsen Hasle 1,52 50 Blink Vestkysten Middag
21 Jean Madvig Hasle 0,72 41 Blink Vestkysten Morgen
22 Jean Madvig Hasle 0,8 42 Blink Vestkysten Middag
23 Jean Madvig Hasle 0,68 42 Blink Vestkysten Middag
24 Kim Larsen Hasle 0,76 42 Blink Vestkysten Formiddag
25 Finn Nielsen Nyker 0,88 45 Blink Nordkysten Formiddag
26 Carina Maricke Pedersker 0,68 41 Blink Sydkysten Formiddag
27 Johnny Flatov Pedersker 0,9 44 Blink Sydkysten Formiddag
28 Johnny Flatov Pedersker 0,7 42 Blink Sydkysten Formiddag
29 Kasper Nørregaard Hasle 0,66 41 Blink Sydkysten Formiddag
30 Kasper Nørregaard Hasle 0,86 43 Blink Sydkysten Formiddag
31 Kasper Nørregaard Hasle 0,72 40 Blink Sydkysten Formiddag
32 Kasper Nørregaard Hasle 0,92 44 Blink Sydkysten Formiddag
33 Kasper Nørregaard Hasle 0,88 42 Blink Sydkysten Middag
34 Kasper Nørregaard Hasle 0,86 45 Blink Sydkysten Middag
35 Kasper Nørregaard Hasle 0,98 48 Blink Sydkysten Middag
36 Kasper Nørregaard Hasle 1,3 46 Blink Sydkysten Middag
37 Kasper Nørregaard Hasle 1,18 48 Blink Sydkysten Middag
38 Kasper Nørregaard Hasle 0,88 42 Blink Sydkysten Eftermiddag
39 Kasper Nørregaard Hasle 1,08 46 Blink Sydkysten Eftermiddag
40 Kasper Nørregaard Hasle 1,16 48 Blink Sydkysten Eftermiddag
41 Flemming Hansen Nyker 1,6 53 Blink Sydkysten Formiddag
42 Steen Folkjær Rønne 0,76 42 Blink Vestkysten Morgen
43 Steen Folkjær Rønne 0,78 41 Blink Vestkysten Morgen
44 Steen Folkjær Rønne 0,7 40 Blink Sydkysten Middag
45 Ole Worm Rønne 1,12 47 Blink Sydkysten Eftermiddag
46 Ole Worm Rønne 2,6 60 Blink Sydkysten Eftermiddag
47 Ole Worm Rønne 1,7 54 Blink Sydkysten Eftermiddag
48 Ole Worm Rønne 1,3 47 Blink Sydkysten Eftermiddag
49 Halil Durakovic Rønne 0,94 43 Blink Vestkysten Morgen
50 Halil Durakovic Rønne 1,03 46 Blink Vestkysten Middag
51 Balka Peter Jensen Rønne 0,76 40 Blink Sydkysten Formiddag
52 Balka Peter Jensen Rønne 0,8 42 Blink Sydkysten Eftermiddag
53 Jens Kruse Rønne 0,98 43 Blink Sydkysten Eftermiddag
54 Poul Munch Rønne 0,86 42 Blink Sydkysten Formiddag
55 Poul Munch Rønne 0,66 40 Blink Sydkysten Middag
56 Thomas Karlsen Østermarie 1,3 48 Blink Sydkysten Eftermiddag
57 Marck Holm Rønne 1,5 50 Blink Sydkysten Formiddag
58 Jimmi Christiansen Rønne 0,76 42 Blink Vestkysten Morgen
59 Jimmi Christiansen Rønne 0,66 40 Blink Vestkysten Eftermiddag
60 Max Weinreich Petersen Hasle 0,76 40 Blink Østkysten Morgen
61 Max Weinreich Petersen Hasle 0,74 42 Blink Østkysten Formiddag
62 Jesper Almeborg Rønne 0,6 40 Blink Vestkysten Formiddag
63 Jens Peter Hansen Rønne 0,86 42 Blink Sydkysten Formiddag
64 Johnny Mertz Nyker 0,94 45 Blink Sydkysten Eftermiddag
65 Torben Hansen Nexø 1,16 47 Blink Østkysten Formiddag
66 Per Bugge Åkirkeby 0,96 45 Blink Sydkysten Eftermiddag
67 Per Bugge Åkirkeby 0,9 45 Blink Sydkysten Eftermiddag
68 Per Bugge Åkirkeby 4,14 67 Blink Sydkysten Eftermiddag
69 Henrik Skytt Rønne 0,84 43 Blink Sydkysten Formiddag